سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طراحی داخلی و دکوراسیون

طراحی کتابخانه در منزل

امروز در بسیاری از خانه های ما و  دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل جای کتاب خالی است و تا دل تان بخواهد قفسه ها و ویترین ها پر است از کریستال و چینی و سایر اشیای تزیینی، که هیچ گاه از کتاب ارزان تر نبوده اند.

آدمی پرورده ی فضایی است که در آن زندگی می کند. کودکان ما لازم است از آغاز با کتاب الفت داشته باشند؛ در فضای پیرامون خود کتاب ببینند وبه کتاب خو کنند، عادت کنند، جزء زندگی شان شود و قسمتی از فرهنگ شان باشد... و این کار فقط به عمل ممکن است.

سعی کنیم در محیط خانه، قسمتی از دکوراسیون منزل را هر چند کوچک، به کتاب اختصاص دهیم و به این ترتیب کتاب خواندن را وارد زندگی خود کنیم، وارد زندگی روزانه ی کودکان مان (همان نسلی که قرار است فردا را بسازد). آنان خود بعدها به ارزش و اهمیت مطالعه پی خواهند برد، ذره ذره، هم چنان که رشد می کنند و بزرگ می شوند نقش بی همتای کتاب را در شکل گیری انسانیت وجودشان آهسته آهسته درک خواهند کرد، بی هیچ وعظ و شعاری. این گفته ی کنفوسیوس را به خاطر بسپاریم که می گوید: «عمل به کار عادت درو کن، عادت به کار فرهنگ درو کن» باید کتاب خواند، فقط همین.

برای داشتن کتابخانه در  دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل میتوان کارهای زیر را انجام داد:


میتوان در کمدها و طبقات زیبا با اشکال هندسی، طرحی نوین در  دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن به وجود آورد. بدین ترتیب، کتاب ها و مجلات به سادگی در دسترس اند و در مقابل دیدگان قرار می گیرند.- در اتاق خواب به کمک چند تکه فیبر، طبقاتی با طراحی مدرن در  دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده که چند نوع عملکرد مختلف را پوشش می دهد: به نمایش گذاشتن اشیای تزیینی، گرد آوردن کتاب هایی که اغلب به آن ها رجوع می شود، هم چنین کمدهای مینیاتوری مناسب برای لوازم کوچک یا کاغذ و قلم.


کمدها و قفسه های کتابخانه نقشی مثبت دارند: روح و جان دادن به فضایی که پیش تر، کاملاً مرده و بی هویت بوده است.


- در اتاق زیر شیروانی، کتابخانه ای ساده در کنار تنها دیوار اتاق تعبیه شده و حضور کتاب را در این فضای محدود میسر کرده است.


- تمام دیوارهای خالی در  دکوراسیون داخلی اتاق مطالعه قفسه بندی شده، تا بتوان کتاب های متعدد را در کتابخانه های جادار به گونه ای اصولی طبقه بندی کرد. آباژورهای متصل به کتابخانه با پایه های اهرمی گردان، در طول شب، نور را به هر طرف که لازم باشد هدایت و عملکرد خوبی دارند.